Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 53 informacji. Wszystkie poniżej.

Więcej interREGIO na święta »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie opr. MG
Przewozy Regionalne dostosowują rozkład jazdy i zestawienie składów do potrzeb pasażerów chcących dojechać w rodzinne strony na groby bliskich. Umożliwi to kursowanie dodatkowych 21 pociągów interREGIO i stu kilkudziesięciu składów REGIO. W pozostałych będzie więcej wagonów.

Protest kierowców  »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie opr. KK
Od południa będzie trwał protest kierowców przeciwko pogarszającym się warunkom ekonomicznym transportu drogowego.
Zdjęć: 1  

Jutro przestawiamy zegarki »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie dp
Zima idzie do nas wielkimi krokami. Widać to nie tylko po coraz niższej temperaturze powietrza. Jutro w nocy czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godziny 3.00 na 2.00 w nocy.
Zdjęć: 2  

Słońce na drogę »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie aw
Jesień nas nie rozpieszczała, jednak zarówno w weekend, jak i we Wszystkich Świętych nie będziemy mogli narzekać na pogodę.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie red.
Zapraszamy na koncerty zespołów: Izreal, Mrozu, EastWest Rockers, No!No!No! i wielu innych. Dodatkowo na czytelników czekają inne atrakcje.

Kampania profilaktyczna »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie Starostwo Powiatowe
20 października br. w Brzeskim Centrum Kultury wystąpił Piotr Lubertowicz i Tomasz Dzień - muzycy związani są z polską sceną bluesowo - rockową. Lubertowicz koncertował z zespołem „Chłopcy z Palcu Broni” i „Nocna Zmiana Bluesa”.
Zdjęć: 1  

Święto baroku »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie opr.dp
Dziś wieczorem na Zamku Piastów Śląskich odbędzie się niezwykły koncert. Artyści ze Stowarzyszenia Traversées Baroques przeniosą nas do XVII wieku.
Zdjęć: 1  

Przebierańcy czy policjanci? »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie AW
Dziwna sytuacja miała miejsce przy granicy polsko – niemieckiej. Gdy dowiedziały się o tym polskie służby, twierdzą, że to niemożliwe.
Zdjęć: 1  

Zostań opiekunem  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie dp
Skończyłeś 45 lat i nie masz pracy? Koniecznie musisz to przeczytać! Medyczne Szkolenia Podyplomowe PAKT w Opolu organizują bezpłatny kurs opieki nad osobami zależnymi.
Zdjęć: 1  

Mąkoszyce mają halę »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie Starostwo Powiatowe
Około 3 mln. zł kosztowała inwestycja zrealizowana w Publicznej Szkole Podstawowej w Mąkoszycach – hala sportowa.
Zdjęć: 3  

Skorzystaj z unijnych pieniędzy ! »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie pole.roEFS.pl
Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego (RO EFS) w województwie opolskim powstał po to, aby ułatwić mieszkańcom Opolszczyzny dostęp do informacji o możliwości skorzystania z pieniędzy unijnych, przede wszystkim ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zdjęć: 4  

Partnerstwa lokalne w poszukiwaniu inspiracji »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Red.
Pierwsze Forum Partnerstw Lokalnych zorganizowaliśmy dwa lata temu. Tegoroczne spotkanie, na które tradycyjnie zostali zaproszeni przedstawiciele różnych podmiotów zainteresowani rozwojem lokalnej współpracy partnerskiej, odbyło się 27 września. Nawet pogoda, niebezpiecznie kojarząca się z letnimi powodziami, nie przeszkodziła uczestnikom w dotarciu na miejsce.
Zdjęć: 4  

Pośredniak szuka kandydatów »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie PUP Brzeg
Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu przeprowadza rekrutację na szkolenie pn. „ Pracownik ochrony mienia i monitoring obiektów sportowych i szkół”. Szkolenie te kierowane jest do osób bezrobotnych po 50-tym roku życia.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie red.
Mamy dla czytelników biletyna koncert Marii Peszek, Włochatego, Kumka Olik i Indios Bravos. Oprócz tego czekają zgodnie z tradycją: kino, nordic walking, książki.

Pętla wisielcza z włosów ofiar »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście pętli wisielczych, w tym 2-metrowej długości warkocz, znajduje się w muzeum Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Zbiory liczą dziesiątki dowodów rzeczowych, które powiązane są z mrocznymi historiami kryminalnymi Wrocławia.
Zdjęć: 10  

Wspólne perspektywy »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie Starostwo Powiatowe
10 uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu pod opieką Beaty Ciszkiewicz i Bożeny Basty oraz 10 uczniów z BBS w Kusel (Niemcy) pod opieką Michaeli Steitz i Margit Reuter spotkało się w Brzegu w ramach wymiany pomiędzy partnerskimi szkołami. Tematem spotkania były „Perspektywy zawodowe w Polsce i Niemczech”.
Zdjęć: 1  

"Biała sobota" w Opolu »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie paczkow.pl / http://www.onkologia.opole.pl/
W sobotę w Opolu darmowe wizyty u onkologów. Opolskie Centrum Onkologii zaprasza na organizowaną 23 października "Białą Sobotę".

Stacja prawie po liftingu »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie dp
Stacja PKP w Brzegu jak nowa! To efekt praca prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe. Koszt modernizacji to 154 miliony zł.
Zdjęć: 2  

Zabójstwo pracownika biura PiS »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie mac//mat - tvn24
Jedna osoba zginęła od postrzału, a druga ciężko ranna od ugodzenia nożem walczy o życie w szpitalu, po tym, jak starszy mężczyzna zaatakował ludzi w siedzibie łódzkiej PiS. Takie informacje przekazała łódzka policja. Sprawca został ujęty.

Ten, który wskazuje drogę »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Starostwo Powiatowe
Na ten dzień czekają wszyscy pedagodzy, czeka młodzież i rodzice. Dzień Edukacji Narodowej – święto, które przypomina o randze zawodu nauczyciela, pozwala na chwilę zadumy nad wielką odpowiedzialnością osób, które wskazują drogi i cele przyszłych pokoleń, no i oczywiście kojarzy się z rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej. Już od kilku lat „Dzień Nauczyciela” jest dniem wolnym od nauki. Szkoły organizują w tym dniu spotkania, wyjścia do kina czy teatru. Podobnie też dzień świętują szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego.

Dziś dzień Poczty Polskiej »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Paf
Nie krzyczmy na panie w okienkach i stójmy cierpliwie w kolejce. Dziś wszyscy pracownicy Poczty Polskiej mają swoje święto.

Załóż firmę, dadzą ci 40 tys. złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest coraz mniej, ale w 13 województwach ciągle można się o nie starać. Na chętnych na 40 tys. zł czeka kilkadziesiąt projektów w całej Polsce.
Zdjęć: 1  

Hipoteka na sklep... z mieszkaniem »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Osoba fizyczna kredyt na zakup nieruchomości użytkowej może najczęściej uzyskać pod warunkiem, że część użytkowa nie przekracza 1/3 powierzchni nieruchomości.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie red.
Dziś bardzo muzycznie: Closterkeller, happysad, Lizz Wright, A Storm of Light i Notre Dame. Można jeszcze wygrać wizytę u kosmetyczki, książkę kucharską i nordic walking.

Powiat brzeski wśród laureatów »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Starostwo Powiatowe
Kolejny projekt Powiatu Brzeskiego tym razem realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pn. „Dobry staż pracę masz” ( w ramach programu operacyjnego „Kapitał Ludzki”) został nagrodzony przez Marszałka Województwa Opolskiego. Prestiżowa nagroda została wręczona dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Aleksandrowi Podgórnemu na uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej 19 września 2010 r. Nagrody przyznano w czterech kategoriach, w których oceniono 670 wniosków realizowanych przez różne instytucje. Projekt Powiatu Brzeskiego zajął drugie miejsce w kategorii projektów, których beneficjentami są osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
Zdjęć: 1  

Pieniądze na studia dla nauczycieli »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Starostwo Powiatowe
Edukacja to jeden z najważniejszych czynników, które wpływają na sytuację człowieka we współczesnym świecie. „Czym skorupka za młodu nasiąknie ….” znamy te i inne przysłowia, które odnoszą się do konieczności przygotowania młodych ludzi do dorosłego życia, w tym zawodowego.
Zdjęć: 1  

Kredyty w euro jak w złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Gra między Komisją Nadzoru Finansowego, a bankami o przyszłość kredytów walutowych w Polsce trwa w najlepsze. Po tym jak nadzór straszył koszmarnymi skutkami zadłużania się w walutach, teraz bankowcy postanowili przekonać KNF, że euro jest już prawie naszą rodzimym pieniądzem. Ucinając tym samym dyskusję o problemie kredytów walutowych.
Zdjęć: 1  

Sprawdzą, jak jeżdżą »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu rozpoczął dzisiaj akcję „BUS”. Po wczorajszym wypadku pod Nowym Miastem policjanci i inspektorzy z ruchu drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdów.
Zdjęć: 1  

Bilety będą wiosną »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Bilety na mecze turniej EURO 2012 będą dostępne wiosną 2011 roku.
Zdjęć: 1  

Szukasz pracy- idź na targi »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Starostwo Powiatowe
Trzy instytucje, których jednym z celów jest walka z bezrobociem, zorganizowały 29 września Targi Edukacji i Pracy, które odbyły się tym razem w sali przy ul. Wyszyńskiego 23. Celem zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery, Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy targów, było umożliwienie absolwentom szkół ponadgimnazjalnych i innym osobom bezrobotnym, bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i przedstawicielami wyższych uczelni.
Zdjęć: 1  

Wiadomość dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Starostwo Powiatowe
Starosta Powiatu Brzeskiego zaprasza osoby zainteresowane konferencją inaugurującą projekt „Mikro – Szkoła Zarządzania”, która odbędzie się 19.10.2010 r. w godz. 10.00 – 14.00, na ulicy Kard. S. Wyszyńskiego 23.
Zdjęć: 2  

Tragedia w Nowym Mieście - nie żyje 18 osób »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Tragiczny wypadek na Mazowszu. W czołowym zderzeniu volkswagena transportera z ciężarowym volvo, do którego doszło dziś rano w Nowym Mieście nad Pilicą w powiecie grójeckim, zginęło 18 osób - poinformowała Magdalena Siczek-Zalewska z zespołu prasowego mazowieckiej policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że bus, którym jechały ofiary wypadku, nie był przystosowany do przewożenia ludzi.
Zdjęć: 6  

Wszystko dla dzieci »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Starostwo Powiatowe
Miłość, serce i dobroć – to powinniśmy dawać każdemu dziecku. Jeśli jednak dziecko dodatkowo jest niepełnosprawne fizycznie lub intelektualnie, musimy zapewnić mu dodatkowo naszą nieustanną uwagę, cierpliwość i jak najlepsze warunki do rozwoju oraz przygotowanie go do życia w społeczeństwie.
Zdjęć: 1  

Idzie na lepsze… »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Starostwo Powiatowe
Z inicjatywy wicestarosty brzeskiego Ryszarda Jończyka, 26 września 2010 placówkę SOSzW w Grodkowie, kolejny raz, odwiedzili przedstawiciele niemieckiego miasta partnerskiego Kusel, współpracujący z Europejskim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych. Z delegacją przybyli: Volker Schlegel - Przewodniczący Rady Powiatu Kusel, Detlef Bojak - zajmujący się organizacją pomocy humanitarnej dla Województwa Opolskiego oraz Burmistrz Miasta Grodkowa Marek Antoniewicz.
Zdjęć: 1  

Atakowali do końca »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie opr. RW
20 Rajd Dolnośląski zakończył tegoroczne zmagania Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Była to z pewnością jedna z najbardziej emocjonujących imprez w tym sezonie. Walka na odcinkach specjalnych trwała do samego końca.
Zdjęć: 3  

Jesienne kuszenie klientów »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rozpoczęta we wrześniu ofensywa na rynku kredytów hipotecznych rozkręca się na dobre. Kwartał dopiero się rozpoczął, a zmiany w ofertach kredytów hipotecznych wprowadziło już co najmniej siedem banków.

Tylko gaz i kakao nie drożeje »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Open finance
Spośród wszystkich surowców i towarów na światowych rynkach tylko ceny gazu i kakao nie wzrosły w ciągu roku o kilkadziesiąt procent. Zupełnie nie widać tego we wskaźnikach inflacji, które we wszystkich największych gospodarkach utrzymują się w okolicy historycznych minimów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie red.
Idź na "Śluby Panieńskie", poczytaj o zdrowej diecie, złóż wizytę kosmetyczce - a wszystko dzięki jednemu smsowi.

Nie tylko dopalacze »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie Marta Gołębiowska
Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego specjaliści, urzędnicy, radni i wszyscy zainteresowani problemem dopalaczy debatowali, jak go rozwiązać.
Zdjęć: 14  

Tragedia w kopalni »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Nie żyje 50-letni sztygar zmianowy z kopalni Polkowice-Sieroszowice, który po dwóch silnych wstrząsach uwięziony został w wyrobisku znajdującym się około tysiąc metrów pod ziemią. Ratownicy dotarli do ciała górnika po ponad sześciogodzinnej akcji.

Rajd Dolnośląski »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Od piątku do niedzieli na trasach w rejonie Kłodzka odbędzie się 20. Rajd Dolnośląski, ostatnia w tym sezonie runda mistrzostw Polski. Tytuł mistrza kraju już wcześniej zapewnił sobie Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Subaru Impreza).
Zdjęć: 1  

Wykoleiły się dwa wagony pociągu »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL
Przy wyjeździe ze stacji Międzybórz Sycowski w okolicy Międzyborza na trasie Wrocław - Ostrów Wielkopolski wykoleiły się dwa wagony pociągu towarowego. Nikt nie został ranny, ale utrudnienia w ruchu w tym rejonie potrwają co najmniej dobę, a z powodu objazdów czas podróży może się wydłużyć.

Niemal wszystkie sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Po specjalnych kontrolach inspektorzy sanitarni zamknęli w województwie dolnośląskim 52 z 64 sklepów z dopalaczami - poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Jacek Klakocar.

4 miliony na drogę! »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Starostwo Powiatowe
Powiat Brzeski w maju br. złożył wniosek do Wojewody Opolskiego o pozyskanie środków finansowych na odbudowę uszkodzonej w wyniku powodzi drogi powiatowej nr 1172 O Brzeg – Lipki (droga obejmuje odcinek od Placu Bramy Wrocławskiej poprzez ulice Oławską do miejscowości Lipki).
Zdjęć: 1  

Czy wiedzieli co kupują? »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ok 5 mld zł zainwestowali Polacy w produkty strukturyzowane w pierwszej połowie 2010 roku. Czy zawsze wiedzieli co kupują?

Nowe ustawy zdrowotne  »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie tom
Nie będzie obowiązku prywatyzacji szpitali. Rząd chce jednak pozostawić furtkę dla przekształceń placówek służby zdrowia w spółki medyczne.
Zdjęć: 1  

Odnaleziono "Dreigraeben" »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie opr. JW
Kolejny, nieznany dotąd, odcinek najdłuższego w Polsce ziemnego zabytku archeologicznego został odnaleziony. Zachował się w terenie osiągając wysokość 30-50 cm. Szerokość wału na tym stanowisku wynosi ok. 3 m, miejscami dwa razy więcej. Nasypowi towarzyszy rów głęboki na 1 m. Łączna długość odkrytego odcinka to bagatela ok. 100 m.
Zdjęć: 1  

100 mln dla strażaków? »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie dp
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, z którego wynika, że w przyszłym roku strażacy dostaną 100 mln zł za nadgodziny!
Zdjęć: 3  

10 lat targów i współpracy »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie Starostwo Powiatowe
To już dziesięć lat od kiedy mieszkańcy powiatu brzeskiego mogą bawić się na Europejskich Targach Chłopskich w Krzyżowicach organizowanych przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Starostwo Powiatowe w Brzegu, Urząd Marszałkowski w Opolu, Gminę Olszanka i Towarzystwo Przyjaciół Krzyżowic.
Zdjęć: 6  

Będą spadać gwiazdy »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Jasny punkcik przecinający niebo jest zwykle powodem do pomyślenia życzenia. Zgodnie z tradycją powinno się spełnić. Przygotujcie więc całą listę na ten weekend. Nadlatują Orionidy.
Zdjęć: 1  

Rocznica Państwa Podziemnego »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie Starostwo Powiatowe
W dniu 26 września br. w Kościele p.w. Świętego Mikołaja w Brzegu odprawiona została przez Ks. Proboszcza Zdzisława Pyszkę uroczysta Msza Św. z okazji 71. rocznicy powołania Polskiego Państwa Podziemnego.
Zdjęć: 1  

Przygotuj dom na zimę »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. RW
Właśnie rozpoczęła się astronomiczna jesień. Nastają coraz chłodniejsze dni. To idealny czas na przygotowanie domu na przyjęcie zimy. O czym powinni pamiętać mieszkańcy domów jednorodzinnych, by ta pora roku niczym ich nie zaskoczyła?

Antynobel za seks oralny  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Seks oralny nietoperzy, rozciągliwość rozpędzonego sera czy biustonosz zamieniający się maskę gazową – takimi sprawami również zajmują się naukowcy i również otrzymują za nie prawie Nagrody Nobla.

Dzisiaj
Wtorek 22 września 2020
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBrzeg.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl