Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 103 informacji. Wszystkie poniżej.

Weekendowe niewolnictwo  »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Marta Gołębiowska
Rozmowa Tygodnika Wrocławskiego z Dawidem Zającem, liderem wrocławskiego zespołu Neony, który w ubiegłym roku wygrał Konkurs Młodych Kapel na festiwalu w Jarocinie.
Zdjęć: 3  

Śmierć na stoku »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie aw
Narciarz z Jeleniej Góry zginął na stoku w Szklarskiej Porębie. Uderzył w hydrant do armatek śniegowych.

Gdy szef nie płaci składek ZUS »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Na wszystkich przedsiębiorcach, zarówno tych samodzielnie prowadzących firmy, jak i tych zatrudniających pracowników spoczywają obowiązki w zakresie ubezpieczeń społecznych. Warto pamiętać, że niewykonywanie tych obowiązków może skutkować pewnymi sankcjami.
Zdjęć: 1  

Pohulał za pieniądze proboszcza »
Tekst opublikowany 2011-01-30, opracowanie MG
18 stycznia proboszcz jednej z brzeskich parafii zgłosił, że nieznany sprawca poprzedniego dnia włamał się do plebanii. Z biurka zabrał kopertę z 4500 zł.
Zdjęć: 1  

Lampy naftowe w Brzegu! »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie opr. MG
Dziś o godz. 16.00 w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się otwarcie zorganizowanej przez dyrektora Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Pawła Kozerskiego, unikatowej stałej wystawy pt. „W blasku lampy naftowej”.

Uważaj na vishing! »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie LZ
Przestępcy bankowi znaleźli sobie nowy sposób na okradanie naszych kont. Uważajmy na to, co i komu mówimy przez telefon!

Z dziadkiem pociągiem na ferie »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie LZ
Koleje Dolnośląskie na czas ferii zimowych wprowadzają promocję pod nazwą "Junior i Senior".

Wykorzystali nierówność szans »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie Marta Gołębiowska
27 grudnia ubiegłego roku o 5.30 do kobiety jadącej rowerem podjechało samochodem dwóch mężczyzn, którzy następnie ją okradli. Przedwczoraj zostali zatrzymani przez brzeskich policjantów.

Zegar Zagłady tyka »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie opr. aw
W piątek, 28 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mobilizacji przeciwko Wojnie Nuklearnej. To idealny moment, by wspomnieć o Zegarze Zagłady.
Zdjęć: 4  

Nie najlepiej wykorzystujemy środki unijne »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie LZ
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podzieliło dodatkowe środki unijne między województwa. Dolny Śląsk dostał prawie najmniej ze wszystkich województw.

1% dla Kuby »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie MG
Fundacja "Mrunio" apeluje o przeznaczenie 1% swojego podatku przy rozliczaniu tegorocznego PIT-u na leczenie psa podpalonego kilka tygodni temu w Ścinawce Średniej. KRS 0000261716.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Dżemu, O.S.T.R., The Dreadnoughts czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Poszukiwany przez CBŚ »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie opr. MG
Sprawdź, czy znasz mężczyznę, którego zdjęcia opublikowała dziś Komenda Główna Policji.
Zdjęć: 2  

Będą obwodnice »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie JK/MG
Rada Ministrów na wczorajszym posiedzeniu rządu przyjęła zmodyfikowany program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. W programie ujęto pięć obwodnic z województwa opolskiego.

Kuba: nagroda za wskazanie sprawcy »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie MG
Fundacja Mrunio, która opiekuje się zwierzętami w potrzebie, w sprawie Kuby złożyła doniesienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.
Zdjęć: 1  

Ferie na bank »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Coraz częściej korzystamy z zimowych propozycji zagranicznych kurortów. Warto jednak pamiętać, że śnieg, dobra zabawa i ciepłe ubranie to nie jedyne aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę planując zimowe szaleństwo.

Klasycznie i jazzowo »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie opr. MG
Tegoroczny Koncert Noworoczny na Zamku Piastów Śląskich odbył się 22 stycznia br. Było klasycznie i jazzowo. Amerykańskie hity muzyki rozrywkowej, znane standardy i evergreey wykonane przez sopranową śpiewaczkę Dorotę Baran-Błaszczyk dotarły do serc i uczuć całej publiczności. Prawdziwy popis wirtuozerii dał też kwintet muzyków jazzowych związanych z Akademią Muzyczną we Wrocławiu i duet zespołu Karpeta Jazz Brothers.
Zdjęć: 4  

Ufasz Schetynie? »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie LZ
CBOS sprawdził, których polityków darzymy zaufaniem a których nie. W raporcie znalazł się legnicki poseł i Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Przyjaciele Lwowa »
Tekst opublikowany 2011-01-25, opracowanie opr. MG
Spotykają się z tęsknoty i nostalgii. To, co lwowskie, jest dla nich świętością, bo lwowska kultura, kuchnia i gwara wywołują w nich wspomnienia za rodzinnym domem - za kawałkiem przedwojennej Polski, który wtedy był sercem Europy ze swoim Cmentarzem Łyczakowskim, Uniwersytetem Lwowskim i innymi cudami architektury i sztuki.
Zdjęć: 1  

Nowa wiceburmistrz Brzegu »
Tekst opublikowany 2011-01-25, opracowanie opr. MG
Barbara Iwanowiec została nowym zastępcą burmistrza Brzegu. Zastąpiła na tym stanowisku Artura Kotarę, który został wybrany burmistrzem Lewina Brzeskiego.
Zdjęć: 1  

Ukradł 60 pączków i zjadł je z... psem »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie opr. MG
Trzebniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do piekarni. Łupem sprawcy pady m.in. … pączki. Jak twierdził zatrzymany, zjadł je razem ze swoim psem.
Zdjęć: 1  

Grodkowscy działacze społeczni »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie opr. MG
- Gwiazda Betlejemska wzeszła 24 grudnia br., ale jej ciepło i blask opromieniają nas do dziś - mówi Brygida Jakubowicz. Jeszcze przez cały styczeń odbywają się wzruszające spotkania wigilijno-noworoczne różnych środowisk społecznych.
Zdjęć: 1  

Obradowali o zatrudnieniu »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie opr. MG
Powiatowa Rada Zatrudnienia w Brzegu spotkała się 14 stycznia. Niestety brzeski PUP otrzyma w tym roku 30% mniej funduszy w porównaniu do roku poprzedniego.
Zdjęć: 1  

Skok na 90 czekolad i 50 past do zębów »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie opr. MG
Policjanci ze Żmigrodu złapali dwóch amatorów słodkości, przy których znaleźli m. in. blisko 90 tabliczek ukradzionych czekolad. Sprawcy, zapewne obawiając się próchnicy zębów, zabezpieczyli się przed nią, kradnąc również 50 tubek pasty do zębów. Obaj podejrzani są o dwie takie kradzieże na łączną kwotę blisko 2 tysięcy złotych, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Rolnik wojownik »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie RW
Z wykształcenia jest... rolnikiem. Z pasji – mistrzem tajskich sztuk walki. W życiu – wrocławskim przedsiębiorcą. Mistrz sztuk walki Paweł Jędrzejczyk – wyjaśnia co znaczy Muai Thai, udowadnia, że kopanie może być sztuką, która jednak stawia wysokie wymagania. Niebawem musi zostawić Wrocław dla... Tajlandii.
Zdjęć: 6  

Zmiany w emeryturach nie będą korzystne »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po planowanych zmianach w systemie emerytalnym szacunkowa emerytura z I i II filaru może być niższa nawet o 10 proc.
Zdjęć: 2  

Inflacja zjada coraz więcej zysków z lokat »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Średni realny zysk po opodatkowaniu z rocznych lokat zakończonych w grudniu 2010 roku wyniósł 0,83 proc. Wysoka inflacja powoduje, że przeciętna zyskowność dwunastomiesięcznych depozytów w pół roku spadła już o 1,2 pkt proc.
Zdjęć: 2  

14 zgonów z powodu grypy »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ubiegłym tygodniu w Polsce odnotowano 14 kolejnych zgonów z powodu grypy - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

''Kiepscy'' dostali śmieszne dyplomy »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie Paf
"Kiepscy" dostali dyplomy od władz Wrocławia, Które mają Wrocław przypominać. Jednak Andrzej Grabowski nie mógł powstrzymać się od śmiechu. Dlaczego?
Zdjęć: 28  

Kredytobiorcy mają niełatwo  »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie LZ
Po lawinie podwyżek jaka uderzyła w nasze portfele od nowego roku, czeka nas jeszcze jedna… podwyżka rat kredytowych dla kredytów w złotówkach.

Dziś dzień wszystkich dziadków »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie MG/Wikipedia
Wczoraj świętowały babcie, dziś warto odwiedzić z drobnym upominkiem swojego dziadka lub chociaż zadzwonić z życzeniami.
Zdjęć: 1  

Kto wymyślił Dzień Babci? »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Paf
Dziś Dzień Babci, który w Polsce obchodzimy po raz 47.

O szczątkach mówić nie mogę »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Jacek Bomersbach
W październiku grupa 14 polskich archeologów przeczesała hektary ziemi w rejonie lotniska w Smoleńsku, gdzie rozbił się rządowy Tupolew. W poszukiwaniu szczątków brał udział dr Paweł Konczewski, archeolog z Wrocławia.
Zdjęć: 5  

Opolskie ma sekretarza »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie opr. MG
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego od dziś jest sekretarz województwa. Konkurs na to stanowisko wygrał Adam Maciąg, dotychczasowy doradca marszałka ds. gospodarczych.

W brzeskim postawią wiatraki »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Marta Gołębiowska
Do 2014 roku w powiecie brzeskim stanie 51 turbin wiatrakowych. Tym samym poziom energii odnawialnej w regionie znacząco się poprawi.
Zdjęć: 3  

Dramat Kuby: pomagają setki osób »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Paf
Już dziesiątki tysięcy osób poruszyła historia psa Kuby, który przed trzema tygodniami został podpalony przez nieznanych do dziś sadystów.
Zdjęć: 1  

Bezdomna modelka czeka na lokum »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Marta Gołębiowska
Renata ma 34 lata i trójkę dzieci, z którymi mieszka w jednym z wrocławskich domów samotnej matki. Swego czasu pracowała jako modelka, teraz sensem jej życia jest walka o mieszkanie socjalne.
Zdjęć: 11  

Spalony pies Kuba walczy o życie »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Paf
Ran jest o wiele więcej niż sądzono, wiele było ukrytych pod spaloną sierścią. Kuba, spalony pies, walczy o życie we wrocławskiej klinice.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie red
Wejściówki do kina 5D, Bethel, O.S.T.R. czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Zadbaj o bezpieczne lotniska »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie opr. aw
Dzięki współpracy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i lotniska możesz zacząć studiować nowy kierunek - bezpieczeństwo narodowe, specjalność zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego.

Sejmik uchwalił budżet województwa »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie LZ
Wczoraj (19.01) radni dolnośląskiego sejmiku głosami koalicji PO, SLD i PSL uchwalili budżet województwa na 2011 rok.

Pogotowie odwołane! »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie MG
Wczoraj o 20.30 burmistrz Brzegu, Wojciech Huczyński, odwołał stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy.

Nie lekceważmy grypy »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie aw
- W tym sezonie na Dolnym Śląsku mieliśmy osiem przypadków grypy AH1N1. Na szczęście nie miały dramatycznego przebiegu - powiedziała Magdalena Mieszkowska, rzecznik prasowy Sanepidu.

Aż siedem banków płaci za używanie konta »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Najnowszy ranking kont osobistych przygotowany przez ekspertów porównywarki finansowej Comperia.pl udowadnia, że w bankowości nastał czas klienta. Aż siedem banków płaci nam za użytkowanie konta osobistego. Najwięcej BGŻ i Bank Ochrony Środowiska.
Zdjęć: 2  

Wakacyjne loty z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Opr. aw
Wrocławskie lotnisko poszerza ofertę czarterową na Lato 2011. Wśród nowych kierunków między innymi loty na Wyspy Kanaryjskie.
Zdjęć: 1  

Zagrają noworocznie »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie MG
Już w tę sobotę odbędzie się uroczysty koncert noworoczny, na który władze miasta zapraszają mieszkańców powiatu brzeskiego. Atrakcji nie zabraknie, a wstęp będzie wolny.
Zdjęć: 1  

Droższe uzdrowiska »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie mb
Od 1 lutego pacjenci zapłacą więcej za wypoczynek w uzdrowiskach. Mniejsza ilość osób skorzysta z tego typu ofert leczniczych.

Odkryli trzynasty znak zodiaku »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie Izabela Grelowska INTERIA.PL
Kto wytatuował sobie swój znak zodiaku, może mieć niemały problem - najnowsze odkrycia wskazują, że agresywny i waleczny Skorpion może się okazać spokojną i zrównoważoną Wagą.
Zdjęć: 2  

Grodkowskie święto sportu »
Tekst opublikowany 2011-01-18, opracowanie opr. MG
Początek stycznia to wielkie święto całej sportowej i uczniowskiej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Od wielu lat odbywa się tu Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Szkoły i Województwa Opolskiego.
Zdjęć: 1  

Jutro w Sejmiku o AOW »
Tekst opublikowany 2011-01-18, opracowanie UMWD, opr. Paf
Jutro zaplanowano aż dwie sesje Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Pierwsza standardowa i druga – nadzwyczajna.

Podpalili psa, cudem przeżył »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Fundacja Mrunio, Paf
Nieznani sadyści podpalili kojec, w którym zamknięty był pies Kuba. Płonące zwierze cudem wydostało się z pułapki i przeżyło.
Zdjęć: 4  

Spotkanie kombatantów »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie BJ/MG
W brzeskim Ratuszu odbyło się po raz 21 coroczne spotkanie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.
Zdjęć: 2  

Święta na Ukrainie »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie MN/MG
Starosta Powiatu Horodenka zaprosił delegację Powiatu Brzeskiego na Święta Bożego Narodzenia, które rozpoczęły się 6 stycznia - w dniu naszego Święta Trzech Króli. Powiat brzeski reprezentowali Starosta Maciej Stefański, Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Mazurkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Klemens Jakubowski.
Zdjęć: 3  

Blue Monday dla fajnych »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie MG
Dziś możemy poczuć się nieco rozdarci. Mamy jednocześnie Blue Monay, czyli najbardziej dołujący dzień roku i Dzień Wszystkich Fajnych. Jesteś fajny i masz doła? To twój dzień!
Zdjęć: 1  

Pisarz, który się poniżył... »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Ela Małoszyc
Bronisław Wildstein – pisarz, publicysta i dziennikarz. Od 11 maja 2006 do 26 lutego 2007 roku prezes Telewizji Polskiej. Autor programu telewizyjnego „Bronisław Wildstein przedstawia”. Laureat wielu nagród literackich, m. in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1990) i Nagrody Literackiej Józefa Mackiewicza (2009). O tym w co wierzy i nie tylko - w rozmowie z naszą reporterką Elą Małoszyc.
Zdjęć: 4  

Złe kredyty już nie takie złe »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Zwolnił nieco przyrost złych kredytów. W listopadzie przybyło ich 593 mln zł, podczas gdy wcześniej było to przeważnie grubo ponad 900 mln zł miesięcznie – wynika z danych NBP. Chwila prawdy czeka nas jednak w grudniu. Wtedy banki tradycyjnie robią największe porządki w portfelach kredytowych.
Zdjęć: 4  

Oto herosi »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Paweł Maluski
- Dzięki Mariuszowi Pudzianowskiemu MMA w Polsce staję się coraz bardziej popularne i zyskuje większą renomę wśród sztuk walki - o nyskim klubie MMA AZS Lutadores Nysa rozmawialiśmy z Piotrem Koliszem, najstarszym zawodnikiem klubu, który opowiedział nam między innymi o początkach sekcji, strukturze klubu i planach na najbliższą przyszłość.
Zdjęć: 22  

Dzień Pikantnych Potraw »
Tekst opublikowany 2011-01-16, opracowanie aw
Niedziela, 16 stycznia, to Dzień Pikantnych Potraw. Nie żałuj więc dziś chilli do swojego obiadu.
Zdjęć: 1  

Autobusy pod lupą »
Tekst opublikowany 2011-01-15, opracowanie aw
Od soboty do czwartku, 27 stycznia, potrwają kontrole autokarów, które zawiozą uczniów na ferie zimowe.

Wikipedia ma urodziny »
Tekst opublikowany 2011-01-15, opracowanie opr. aw
15 stycznia ta otwarta encyklopedia internetowa kończy 10 lat. Internauci będą świętować na całym świecie. Również we Wrocławiu przygotowano tort i imprezę.
Zdjęć: 1  

EFS: dodatkowe 44 mln euro! »
Tekst opublikowany 2011-01-15, opracowanie VR/MG
Zakończona niedawno rywalizacja województw o dodatkowe środki z Krajowej Rezerwy Wykonania przyniosła Opolskiemu sukces nie tylko w zakresie realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego, ale także Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który również był objęty konkursem.

Dziś będą obradować »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie opr. MG
Urząd Miasta Brzegu zawiadamia, że dziś, 14 stycznia o godzinie 10 w Ratuszu odbędzie się IV sesja Rady Miejskiej Brzegu.

Od 15 stycznia można składać wnioski o dopłaty »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie opr. as
Od 15 stycznia rolnicy mogą składać wnioski w przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie.

Zobacz, jak wyremontują dworzec »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie opr. MG
Pociągi pośpieszne i ekspresy mają pokonywać trasę z Opola przez Brzeg do Wrocławia nawet o kwadrans szybciej , a na całej trasie od Opola aż do granicy z Niemcami mogą już rozwijać prędkość do 160 km/h.
Zdjęć: 4  

Pogotowie przeciwpowodziowe »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie MG
W oparciu o aktualną sytuację hydrologiczną na rzece Odrze w gminie Brzeg Burmistrz Miasta Brzeg Wojciech Huczyński dziś o 15 wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie red
Wejściówki do kina 5D, wschodni Sylwester, Młynarski plays Młynarski czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.
Zdjęć: 1  

Rekordowa kwota WOŚP w Brzegu »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie opr. MG
57 409,83 zł - tyle udało się zebrać w Brzegu podczas XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zdjęć: 1  

Jedziesz do Niemiec? Przeczytaj »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie KWP Wrocław
Od dnia 4 grudnia 2010 roku obowiązują na terenie Niemiec nowe zasady używania opon zimowych.

Ucz się we Francji »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie opr. MG
W 2011 r. w województwie opolskim zostanie przeprowadzona ósma już edycja Burgundzkiego Konkursu Stypendialnego, koordynowanego przez Departament Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Bita i więziona w mieszkaniu  »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie opr. mb
Napastnicy przetrzymywali i gwałcili kobietę w jednym z mieszkań przy ulicy Piastowskiej w Legnicy.

Dolnoślązacy zarabiają coraz więcej »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie LZ
Mieszkańcy Dolnego Śląska zarabiają powyżej średniej krajowej. Tak wynika z badań firmy Sedlak & Sedlak.

Życie po e-picie  »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie opr. RW
W zeszłym roku za pośrednictwem Internetu rozliczyło się z fiskusem blisko 320 tys. Polaków. Przesyłanie e-PIT-a jest już naprawdę proste i wiele wskazuje na to, że w najbliższym sezonie rozliczeniowym liczba e-podatników znacząco wzrośnie. Osoby decydujące się na to wygodne i nowoczesne rozwiązanie często zapominają jednak, co warto zrobić już po wysłaniu rocznego rozliczenia, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Kradł armaturę sanitarną »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie KPP Brzeg/MG
Na ponad 800 zł wyceniono armaturę sanitarną którą skradziono z dwóch brzeskich szkół. Wężyki, krany i różnego rodzaju zawory po demontażu zostały sprzedane na jednym ze skupów złomu. Podejrzanemu w tej sprawie, 28-letniemu brzeżaninowi, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Lecimy na zakupy  »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie SC/MG
Ci, którzy mieli okazję widzieć wyprzedaże na zachodzie Europy, już wiedzą – tamtejsze promocje są o wiele bardziej atrakcyjne niż w Polsce. Poleć niedrogo z wrocławskiego lotniska na zimowe wyprzedaże i wypełnij swoją szafę europejskimi kreacjami.

Zarobi na tragedii smoleńskiej?  »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie mb
„Hołd Smoleński” to artystyczna reakcja na katastrofę lotniczą z 10 kwietnia ubiegłego roku. "Następca" Jana Matejki namalował obraz, aby oddać hołd tragicznie zmarłym. – Możesz mieć ten obraz. Powinieneś go mieć. Zamów go i niech będzie ozdobą twojego domu, gabinetu, plebanii, firmy, kościoła, kolekcji. Patriotyzm to nie obciach – taką zachętę możemy przeczytać na stronie internetowej autora.

WOŚP w Brzegu »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie MG
Zobacz zdjęcia z 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brzegu, który odbył się wczoraj.
Zdjęć: 4  

WOŚP: uwaga na oszustów »
Tekst opublikowany 2011-01-09, opracowanie KPP Brzeg/MG
Brzescy policjanci przeszkolą wolontariuszy WOŚP w Brzegu oraz zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i uczestników XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą również czuwać, aby pod jej szyldem nie kwestowali oszuści.
Zdjęć: 2  

Obiecał łapówkę  »
Tekst opublikowany 2011-01-08, opracowanie KPP Brzeg/MG
Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mężczyźnie, który w zamian za odstąpienie od wypisania mandatu obiecał łapówkę grodkowskim policjantom.

Żyją długo i szczęśliwie »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie brzeg.pl/MG
Diamentowe (60. rocznica) i Złote (50. rocznica) Gody uroczyście obchodzono 29 grudnia 2010 r. w sali ślubów brzeskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP uhonorowane zostały pary obchodzące pięćdziesiątą rocznicę ślubu. Wyróżnienia otrzymali także małżonkowie z sześćdziesięcioletnim stażem.
Zdjęć: 2  

Bójka na moście? »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Po stronie polskiej w Zgorzelcu na Moście Staromiejskim policja nie zaobserwowała żadnej bójki czy zajścia zakłócającego spokój w noc sylwestrową - powiedział rzecznik prasowy policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Początek lawiny pozwów? »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie opr. RW
Jak poinformowały w tym tygodniu media, towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna wytoczyło proces swojemu konkurentowi – firmie Axa. Chodzi o podkupienie pracowników, zdaniem Signal Iduny – nieuczciwe.

Frank – atrakcyjny, lecz trudno dostępny »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Drogi frank to zła wiadomość dla osób zadłużonych w tej walucie, ale dobra dla potencjalnych chętnych na taką pożyczkę. Sęk w tym, że o kredyt we franku nie jest łatwo.

Drogie ubezpieczenie franka »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kredyt mieszkaniowy we franku może nie tylko zaskoczyć co miesiąc trudną do przewidzenia wysokością raty, ale również niebotycznym ubezpieczeniem brakującego wkładu.

Echa Sylwestra »
Tekst opublikowany 2011-01-06, opracowanie BJ/MG
Zobacz fotorelację z Sylwestra w Brzegu. Tej nocy życzeniom, toastom i całusom nie było końca. O północy niebo rozświetliły brylantowe komety, świecące rozety, złote palmy i srebrne wybuchające kule
Zdjęć: 10  

Ale szopka! »
Tekst opublikowany 2011-01-06, opracowanie brzeg.pl/MG
Finał konkursu odbył się 22 grudnia 2010 r. w ratuszu miejskim w Brzegu. Nagrody laureatom wręczał – w imieniu burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego – zastępca burmistrza Stanisław Kowalczyk.
Zdjęć: 2  

Wojewoda Skorupa pomoże Owsiakowi »
Tekst opublikowany 2011-01-06, opracowanie LZ
Wojewoda Aleksander Skorupa wesprze Wielką Orkiestrę Wielkiej Pomocy. Dla Dolnoślązaków na licytację przygotował dwie niespodzianki.

Mało ojców korzysta z urlopu »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie LZ
Póki co, od stycznia do końca października tylko 6 procent ojców skorzystało z przysługującego im urlopu ojcowskiego, wynika z danych ZUS. Dobra wiadomość dla tatusiów, których dzieci przyjdą na świat po 8 stycznia br.

Studenci zapłacą mniej »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie Daniel Biernat
Od 1 stycznia 2011 podrożały bilety kolejowe, ale nie dla wszystkich. Mniej zapłacą studenci - teraz obowiązuje 51 proc. ulga na przejazdy, która zastąpi obecną, wynoszącą 37 proc.
Zdjęć: 5  

Gdy mąż bije żonę »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie opr JWS
Od 29 listopada działa nowy rodzaj interwencji w sytuacjach przemocy w rodzinie, uruchamianych w ramach Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” i telefonu dla ofiar przemocy– 801-12-00-02. W razie zgłoszenia przemocy domowej konsultanci Niebieskiej Linii będą natychmiast zawiadamiać o procederze policję lub kuratorów. Teraz również dzielnicowi otrzymają wiedzę o tym, że w ich rejonie mieszkają osoby oskarżone o przemoc domową.

Za pan brat z bankomatem »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Mimo, że coraz częściej płacimy kartą za zakupy, równie chętnie przechowujemy w portfelu banknoty „na wszelki wypadek”. A przecież przywiązanie do papierowego pieniądza i podejmowanie gotówki z bankomatu, by mieć „coś” w portfelu też kosztuje.
Zdjęć: 1  

Proces o powtórzenie wyborów »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W Sądzie Okręgowym w Świdnicy rozpoczął się we wtorek proces dotyczący wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Protest wyborczy złożył jeden z kandydatów na prezydenta tego miasta Patryka Wilda (niezrzeszony), który uważa, że przed I i II turą wyborów doszło do korupcji wyborczej.

Odnaleziono ciało turysty »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Odnalezione dziś ciało turysty w Dolince pod Kołem w rejonie Świnicy w Tatarach Wysokich to 21-letni wrocławianin, który zaginął 28 grudnia - potwierdziła policja.
Zdjęć: 1  

Tragedia w Rudnej: przesłuchali świadków »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Ponad 25 świadków chcą przesłuchali członkowie komisji Wyższego Urzędu Górniczego w związku ze wstrząsem w Zakładach Górniczych "Rudna", który doprowadził do śmierci trzech górników. Oddział, gdzie doszło do wstrząsu, pozostaje zamknięty.

Jego pasje to praca i podróże »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie BJ/MG
Ukończył WSP w Opolu uzyskując tytuł magistra pedagogiki pracy oraz studia podyplomowe z zakresu metodyki pracy opiekuńczo-wychowawczej, jak również studia podyplomowe w zakresie prawa pracy i prawa socjalnego. Ma żonę i dwoje dorosłych dzieci. Cały czas myśli o tym, jak znaleźć pracę innym lub ułatwić start zawodowy, ale znajduje jeszcze czas na „śmiganie” brzeskimi ulicami na ulubionym rowerze.
Zdjęć: 1  

Nowa funkcja Janusza Gila »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie BJ/MG
16 grudnia br. na Sesji Rady Powiatu Brzeskiego został uchwalony nowy Regulamin Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Brzegu. Wprowadzono w nim kilka zmian, a najistotniejsza z nich dotyczyła nowego etatowego Członka Zarządu Powiatu, którym został Radny IV Kadencji Rady Powiatu Janusz Gil.
Zdjęć: 1  

Konkurs dla artystów »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie MG
Tworzysz i chciałbyś zrobić coś dobrego dla innych? Połącz te dwa pragnienia i zgłoś się do charytatywnego konkursu w Brzegu.
Zdjęć: 1  

„Krokodyle” jak policja »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie LZ
Kiedyś widok Inspekcji Transportu Drogowego nie robił na kierowcach osobówek większego wrażenia… teraz to się zmieni.

Zapomnij o NIP-ie! »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie LZ
Od 1 stycznia osoby nieprowadzące działalności gospodarczej nie muszą posługiwać się Numerem Identyfikacji Podatkowej.

Pułapki wyprzedaży »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie MG
Tuż po świętach w sklepach w całym kraju rozpoczęły się wyprzedaże, które potrwają do końca stycznia. Centra handlowe przeżywają oblężenie, zwłaszcza w dni wolne.
Zdjęć: 3  

Walka o środki unijne »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie SWO/MG
Ostatni dzień roku był ostatnim dniem rywalizacji regionów o jak najlepszą pozycję w podziale Krajowej Rezerwy Wykonania. Bilans wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 daje duże szanse na zajęcie czołowej pozycji wśród polskich województw, biorących udział w konkursie o dodatkowe środki unijne.

We wtorek rano zaćmienie słońca »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie Paf, astro.uni.wroc.pl
Rankiem zapadnie zmierzch. Zasłonięciu ulegnie ponad 80 procent tarczy Słońca. Początek tuż po ósmej rano.

Ułuda postanowień noworocznych »
Tekst opublikowany 2011-01-02, opracowanie MG
Znasz to? Od Nowego Roku nie będziesz palił, tyle jadł, więcej ćwiczył, wydawał mniej pieniędzy, lepiej pracował i pójdziesz w końcu do dentysty…Czy aby na pewno?
Zdjęć: 1  

Afterparty w Clubie Ibiza w Brzegu »
Tekst opublikowany 2011-01-02, opracowanie Bartosz Spychała
Afterparty sylwester 2010 / 2011 - czyli pierwsza impreza w nowmy roku 2011.
Zdjęć: 32  

Dzisiaj
Poniedziałek 24 lutego 2020
Imieniny
Boguty, Bogusza, Macieja

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoBrzeg.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl