Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 115 informacji. Wszystkie poniżej.

Makabra w Lewinie Brzeskim »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie MG
Kilka dni temu w jednym z mieszkań w Lewinie Brzeskim znaleziono martwą kobietę z odgryzioną częścią głowy i szyi. Obok siedział...amstaf.

Nowe kontrakty NFZ »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie MS/MG
W trakcie IV sesji Sejmiku Województwa Opolskiego, która odbyła się 22 lutego, informację na temat kontraktowania usług medycznych złożył Filip Nowak, dyrektor opolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Zdjęć: 2  

Spadek Indeksu Dostępności Kredytowej »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Styczniowy spadek średniej pensji pociągnął w dół Indeks Dostępności Kredytowej Open Finance i TVN CNBC. W ujęciu rocznym notujemy jednak największy w historii wzrost barometru – o 10,65 proc.
Zdjęć: 2  

Surowcowa hossa może zagrozić gospodarce »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rosnące ceny surowców energetycznych, metali i produktów rolnych stają się barierą wzrostu gospodarczego. Na razie powodują narastanie inflacji i reakcje banków centralnych, zmuszonych do podnoszenia stóp procentowych.
Zdjęć: 1  

Kupowanie auta będzie łatwiejsze »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. MG
Jutro rozpoczyna swoją działalność portal CarDeal.pl - serwis dzięki któremu osoba poszukująca samochodu będzie mogła w łatwy sposób porównać oferty autoryzowanych dealerów samochodowych, napływających na jej indywidualne konto.
Zdjęć: 5  

Zatrważające dane - wszystko drożeje »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. RW
W styczniu 2011 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych, według wstępnych danych, były wyższe niż w grudniu ub. roku o 1,2% oraz o 3,8% wyższe niż przed rokiem.
Zdjęć: 2  

Ale w szkole jest fajnie… »
Tekst opublikowany 2011-02-27, opracowanie opr. MG
Kolejne Dni Otwarte w PSP nr 8 w ZS nr 2 z OI w Brzegu już za nami. - Jak co roku gościliśmy w naszej szkole miłych gości: przyszłych pierwszoklasistów wraz z ich rodzicami. Spotkania odbywały się w dwóch turach. W środę 9.02 przywitaliśmy 6-latków, a następnego dnia 7-latków - mówi
Zdjęć: 10  

Złote Gody »
Tekst opublikowany 2011-02-26, opracowanie opr. MG
Złote Gody, czyli 50-lecie małżeństwa, uroczyście obchodzono 22 i 24 lutego w Sali Ślubów brzeskiego Ratusza. Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP uhonorowane zostały pary obchodzące pięćdziesiątą rocznicę ślubu.

700-lecie Księstwa Brzeskiego »
Tekst opublikowany 2011-02-26, opracowanie TK/MG
Gdy odwiedzamy muzea, często nawet nie myślimy o tym, ile skarbów znajduje się w rękach prywatnych. Oglądane jedynie przez najbliższe otoczenie pasjonaty i niedostępne dla obcych oczu, mogą pojawić się jako zdjęcia bądź reprodukcje w barwnych albumach i rozbudzić ciekawość.

Skatowany kot - policja na tropie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf, MG
Wiadomo jak wygląda oprawca, jest też jego komórka. Dla policji to cenne informacje, które przyspieszą rozpoznanie i zatrzymanie zwyrodnialców, którzy skatowali kota i dla zabawy nagrali wszystko na komórkę.
Zdjęć: 7  

Szokujące nagranie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf
Dwóch nastolatków urządziło w pokoju polowanie na kota. Zatłukli zwierzę nogą od stołu. „Zabawa” przy dźwiękach muzyki przysporzyła im ogrom radości.
Zdjęć: 8  

Nowa forma phishingu »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie opr. MG
Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, jeśli autoryzacja operacji na twoim koncie jest potwierdzana SMS-ami – zachowaj ostrożność! Odnotowano nowy sposób kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych. Przestępcy, korzystając ze stworzonych przez siebie fałszywych stron banków, są w stanie nie tylko przejąć dane pozwalające wejść na konto internetowe, ale też dotrzeć do kodów autoryzujących transakcje. Aby nie dać się oszukać, należy pamiętać o paru prostych zasadach!

Konkurs: uzależnienia »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie opr. MG
Burmistrz Brzegu, Wojciech Huczyński, ogłosił konkurs dla podmiotów działających w ramach wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi na rzecz mieszkańców z gminy miasto Brzeg.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Gotan Project, Wishbone Ash, Caci Vorba lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Bazzer i Aneke w Brzegu »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Mariusz Żabicki
19 lutego brzeski klub Semafor, umiejscowiony przy ul. Towarowej, dał zielone światło dwóm zespołom, brzeskiemu Bazzer oraz poznańskiemu Aneke.
Zdjęć: 42  

Brzeg w Monopoly? »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie opr. MG
Czy tak się stanie? To zależy także od Ciebie! Możesz zagłosować na Brzeg i wówczas nasze miasto może znaleźć się na planszy kultowej gry Monopoly.
Zdjęć: 1  

Na mrozy dobra kąpiel »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Opr. aw
Zimowe chłody większości z nas na dobre dały się już we znaki. Dla wszystkich, którzy czują się przemarznięci i marzą o wiosennych promykach słońca podpowiadamy: najlepszy sposób na rozgrzanie to aromatyczna kąpiel lub ciepły prysznic.
Zdjęć: 1  

Banki płacą coraz lepiej »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Wraz z początkiem roku zaostrzyła się rywalizacja między bankami o pieniądze klientów. Wszystko wskazuje na to, że do dopiero początek – Rada Polityki Pieniężnej zapowiada kolejne podwyżki. Rząd szykuje też atak na lokaty jednodniowe, umożliwiające ucieczkę od podatku Belki. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiły się propozycje banków, które choć są standardowymi depozytami, kuszą całkiem wysokim oprocentowaniem.
Zdjęć: 1  

Źródła gotówki dla firm »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu jedynie własnych pieniędzy w obecnych czasach jest wyzwaniem. Najczęściej jednak firmy radzą sobie z codziennymi brakami w kasie sięgając po produkty bankowe usprawniające przepływ gotówki.

Szczepienia przeciwko pneumokokom »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie opr. MG
Wydział Zdrowia informuje, że w dniach od 14 lutego do 14 marca 2011r. w ramach kampanii „Pneumokoki u dorosłych – ZASZCZEP ZDROWE NAWYKI” przeprowadzona zostanie ogólnopolska akcja szczepień.

Rocznica powołania AK »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie MS/MG
9 lat temu, 14 lutego 1942 r., na mocy rozkazu gen. Władysława Sikorskiego Związek Walki Zbrojnej przekształcono w Armię Krajową. AK była zakonspirowaną siłą zbrojną polskiego podziemia, najsilniejszą i najlepiej zorganizowaną armią podziemną z działających w tamtym czasie w Europie.
Zdjęć: 1  

Nibydepresja - choroba społeczeństwa »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To was cieszy czy przygnębia?
Zdjęć: 1  

Zatrzymani cudzoziemcy »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie RW
Straż graniczna zatrzymała cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się na teren naszego kraju.
Zdjęć: 4  

Pomoc prawna dla brzeżan »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie opr. MG
Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański wyraził zgodę na objęcie patronatem projektu „Pomoc Prawna i Obywatelska” wdrażanego przez Fundację „Razem” z Wałbrzycha. Fundacja od 2009 r. prowadzi punkty pomocy prawnej na terenie powiatu ząbkowskiego i dzierżoniowskiego.

Tydzień dla ofiar przestępstw »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie opr. MG
Prokuratura Rejonowa w Brzegu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informują, że w ramach Tygodnia Ofiar Przestępstw brzeżanie mogą skorzystać z bezpłatnych porad.

Walentynki po brzesku »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie opr. MG
14 lutego br. sala koncertowa Brzeskiego Centrum Kultury zmieniła się nie do poznania. Przepełniała ją atmosfera miłości i radości między innymi dzięki dekoracji składającej się z serc i serduszek o różnych wymiarach.
Zdjęć: 1  

Kulinarne obrady »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie MS/MG
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyło się 18 lutego seminarium na temat żywności wysokiej jakości. Wzięli w nim udział członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego Opolskiego, wytwórcy, których produkty znalazły się na Liście Produktów Tradycyjnych a także przedstawiciele uznanych opolskich zakładów wytwarzających żywność.
Zdjęć: 2  

Wałbrzyscy studenci Mistrzem Polski w Futsalu »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie opr. LZ
Piłkarze Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu zdobyli mistrzostwo kraju w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu.

Lotto-milioner z Dolnego Śląska! »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie LZ
W minioną sobotę do wygrania w Lotto było ponad 30 milionów złotych. Kilkumilionowa wygrana trafi do czterech graczy. Jeden z nich kupił kupon w Jeleniej Górze. To drugi lotto-milioner z tego miasta.

Nocna jazda z amfetaminą »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie opr. MG
W policyjnym areszcie zakończyli nocną jazdę samochodem ulicami Brzegu 3 młodzi mężczyźni. O godz. 2.40 podczas kontroli policjanci znaleźli u nich w samochodzie środki odurzające w postaci amfetaminy.
Zdjęć: 1  

Sport i bezpieczeństwo »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie MS/MG
…pod takim hasłem przebiegają ósme Spotkania Młodzieży Porozumienia Czterostronnego. Biorą w nich udział młodzi ludzie z regionów partnerskich Opolszczyzny, a więc niemieckiej Nadrenii-Palatynatu, francuskiej Burgundii, Kraju Środkowoczeskiego. Nasze województwo reprezentują studenci Politechniki Opolskiej.
Zdjęć: 2  

Atrakcyjne opolskie »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie MS/MG
Na XVII posiedzeniu Komitetu Monitorującego RPO marszałek Józef Sebesta, który przewodniczy komitetowi, wręczył akty powołania nowym członkom komitetu. Zostali nimi członkowie Zarządu Województwa - Barbara Kamińska oraz Antoni Konopka. Wicemarszałka, Tomasza Kostusia, wybrano na zastępcę przewodniczącego komitetu.
Zdjęć: 2  

Oto klasyczne motory »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie red.
Setki starych i nowych motocykli, kilka interesujących aut i setki pasjonatów motoryzacji - tak w przejmującym chłodzie zainaugurował w niedzielę tegoroczny sezon Oldtimerbazar.
Zdjęć: 37  

Powrót mroźnej zimy »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie aw
Najwyraźniej zima nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa. W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie od - 11 stopni. W najzimniejszym miejscu dojdzie jednak do - 22.

Opolscy muzycy w USA »
Tekst opublikowany 2011-02-19, opracowanie opr. MG
Przed miesiącem Filharmonicy Opolscy wyruszyli do USA. Od tej pory odwiedzili już 8 amerykańskich stanów. W miniona niedzielę w New Brunswick /New Jersey/ odbył się 23 koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej - to już połowa trasy koncertowej naszych muzyków. Przed orkiestrą jeszcze wizyta w 11 stanach i 23 koncerty w USA.
Zdjęć: 2  

Giełda b2fair »
Tekst opublikowany 2011-02-19, opracowanie PŁ/MG
W Luksemburgu zakończyła się międzynarodowa giełda kooperacyjna „b2fair” w ramach dorocznych targów „Contact”. Brali w niej udział również przedsiębiorcy z województwa opolskiego, którzy zgłosili chęć udziału w rozmowach o możliwościach współpracy z zagranicznymi firmami.
Zdjęć: 1  

Zagadka na cmentarzu rozwikłana »
Tekst opublikowany 2011-02-19, opracowanie mb
Podczas ekshumacji grobu okazało się, że w trumnie leżą zaginione zwłoki kobiety. Dziś odbędzie się ceremonia pogrzebowa na legnickim cmentarzu.
Zdjęć: 1  

Praca nie tylko dla magistra »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie red.
Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?
Zdjęć: 2  

Mordy i gwałty Rosjan »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie MG
Powojenne przejęcie Wrocławia przez Polaków od Niemców nie było naturalnym i łatwym procesem. Tak naprawdę ociekało krwią, a wiele osób okupiło go strachem i cierpieniem. Właśnie o tym słabo zbadanym okresie historycznym możemy przeczytać w najnowszej publikacji wrocławskiego oddziału IPN. Oto wywiad z autorką książki „Rosjanie nadchodzą!”, Joanną Hytrek – Hryciuk.
Zdjęć: 1  

Do zakochania jeden krok »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie ML/MG
Pożegnanie pierwszego półrocza roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyło się 11 lutego 2011 i, jak zwykle, dość nietypowo. Kółko teatralne „Kwadrat” pod okiem pani Moniki Leonowicz oraz Zespół muzyczny „Fraza” pod czujnym uchem pani Katarzyny Głuskiej zadzierzgnęli prawie już stałą współpracę i w niebanalny sposób postanowili przedstawić program artystyczny z okazji „Walentynek”.
Zdjęć: 8  

Utworzą centra rozwoju edukacji »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie MS/MG
Departament Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego zaprosił na konsultacje starostów i naczelników powiatowych wydziałów oświaty. Spotkanie miało pomóc w wypracowaniu stanowiska do przygotowywanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmian związanych z systemem wsparcia nauczycieli. Konsultacje projektu rozpoczynają od naszego województwa.
Zdjęć: 1  

Corda Cordi »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie MG
XIV Festiwal Piosenki Religijnej "Corda Cordi" odbędzie się 26 i 27 lutego 2011 r. w Brzeskim Centrum Kultury.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Martyny Jakubowicz czy do Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Dziś dzień kota »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie opr. aw
Klakier, Filemon, Garfield, Simon - to typowi przedstawiciele gatunku. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, więc... miau.
Zdjęć: 1  

Odwiedził znajomych i ich okradł »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie opr. MG
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 54 – letniemu mieszkańcowi Brzegu, który podczas odwiedzin znajomego ukradł mu telefon komórkowy. Kilka godzin wcześniej podczas wizyty u znajomej ukradł jej dowód osobisty. Skradzione przedmioty odzyskano.
Zdjęć: 2  

Rozmowy o finansach »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie opr. MG
Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich w Brzegu (LPI) oraz Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego (ROEFS) zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym.

Czy w grobie odkryją zaginione zwłoki?  »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie mb
Prokuratura i policja będą ekshumować zwłoki prawdopodobnie przez pomyłkę pochowane w niewłaściwej trumnie. Ciało zmarłej zidentyfikuje rodzina.

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie opr. MG
Ministerstwo Sprawiedliwości w dniach 21-26 lutego organizuje "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". W tych dniach w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem dyżurować będą prawnik, psycholog, policjant oraz pracownik socjalny.
Zdjęć: 1  

Wypadek na Placu Dworcowym »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie opr. MG
Dwie osoby ucierpiały podczas wypadku drogowego, do którego doszło 12 lutego ok. godz. 16 w Brzegu na ul. Plac Dworcowy. Kierujący samochodem osobowym, skręcając w lewo, nie zwrócił uwagi na wyprzedzającego go motorowerzystę.
Zdjęć: 2  

Egzaminator to nie policjant! »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie LZ
Wczoraj wyszło na jaw, że nagrania z kamer egzaminacyjnych „Elek”, na których zarejestrowano kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, są przekazywane policji. – To nadużycie dziennikarskie – mówi Stanisław Pawlak, dyrektor legnickiego WORD.

Znasz może kustosza? »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Opr. aw
Instytut Pamięci Narodowej rozpoczyna właśnie kolejną edycję Nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej. Zgłoś swojego kandydata.
Zdjęć: 1  

Ekologia szansą na przyszłość »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie opr. MG
W brzeskim Ratuszu 7 lutego odbyła się konferencja podsumowująca II edycję konkursu dotacyjnego „Szkoły dla Ekorozwoju” oraz informująca o możliwościach przystąpienia szkół i przedszkoli z terenu powiatu brzeskiego do III edycji tego ciekawego konkursu.
Zdjęć: 1  

Modernizują domy dziecka »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie opr. MG
lutego 2007 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyjęło projekt rozporządzenia w sprawie palcówek opiekuńczo – wychowawczych. Projekt ten reguluje sprawy związane z przystosowaniem placówek do nowych unijnych standardów określających m.in. ilość wychowanków w placówkach, liczbę opiekunów, prowadzenie dokumentacji poszczególnych wychowanków, działania na rzecz praw dziecka, standardy opieki i wychowania i kwalifikacje pracowników.
Zdjęć: 1  

Policjanci na dolnośląskich drogach  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie KWP Wrocław
Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dzisiaj w godz. 6.00-22.00 przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Truck”.

3 promile i 2 zakazy sądowe »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie opr. MG
Bezmyślnością i brakiem poszanowania prawa wykazał się 32 - letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, którego w piątek 11 lutego br. w godzinach popołudniowych zatrzymali brzescy policjanci. Kierując samochodem, miał 3 promile alkoholu we krwi... i posiadał 2 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Zdjęć: 1  

Za wcześnie na ekshumację  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie mb
Ekshumacji na legnickim cmentarzu nie będzie. Przynajmniej obecnie. Policjanci musieliby wykopać wszystkie groby z ostatniego tygodnia, bo nie wiedzą gdzie szukać zaginionych zwłok.
Zdjęć: 1  

Ludzie, którzy nie potrafią kochać »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś Święto Zakochanych. Wokół serduszka, kwiatki, czekoladki i przytulające się pary. Ale nie wszyscy wiedzą, co to miłość. Oto wywiad z wrocławską psychoterapeutką Joanną Bilińską z Gabinetu Psychoterapii "Psyche".
Zdjęć: 3  

Koniec lokat antypodatkowych? »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Prawdopodobnie już za cztery i pół miesiąca z rynku znikną tzw. depozyty antybelkowe, ponieważ Ministerstwo Finansów ze względu na trudną sytuację budżetową chce zmienić zasady zaokrąglania podatku. Zmieni się oferta w co najmniej 27 bankach, a podatek będzie pobierany nawet od niewielkich wkładów na niskooprocentowanych ROR-ach.

Konkurs plastyczny »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie opr. MG
Komenda Wojewódzka Policji w Opolu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Opolskim Kuratorium Oświaty oraz fundacją Pro Lege ogłosiła kolejną edycję konkursu plastycznego pod hasłem „Pierwszy Dzień w szkole? Więc opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Zapraszamy wszystkie dzieci klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie.

Firma u lekarza »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LTM
Bolący kręgosłup, ból głowy, problemy ze wzrokiem, stres… Zabiegamy o dobrą kondycję naszego organizmu w codziennym życiu, a czy pamiętamy o nim także w naszej pracy? Miejsce, w którym spędzamy kilka godzin dziennie może mieć na nas większy wpływ niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 1  

Ferie zimowe w Brzegu »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie opr. MG
Oto program brzeskich imprez kulturalnych dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, które właśnie się rozpoczęły.

Korekta w PKP, czyli bałagan 2 »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Opr. aw
W związku z wejściem w życie korekty do rozkładu jazdy, od 1 marca nastąpią zmiany w kursowaniu wybranych pociągów Twoich Linii Kolejowych oraz EIC.
Zdjęć: 1  

Po kredyt niekoniecznie do banku »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LZ
Przedsiębiorco, chcesz wziąć kredyt na rozwój własnej firmy, ale w banku masz trudności? Jest inne wyjście. Możesz wziąć kredyt w Dolnośląskim Funduszu Powierniczym.

Ciągle aktywni »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie opr. MG
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2010/2011 w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi pełną parą ruszyły zajęcia związane z kontynuacją projektu „Aktywny w szkole, aktywny w życiu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zdjęć: 3  

Okradli stację benzynową »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie opr. MG
W nietypowy sposób, dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego zakończyło imprezę. Kiedy skończył się im alkohol, postanowili włamać się do jednej ze stacji paliw na terenie gminy Lubsza. Ich łupem padło 100 litrów oleju napędowego. Teraz za swój czy odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 2  

Walentynki z Eską w Clubie Ibiza »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie Bartosz Spychała
Tak bawiliście się dzisiejszej nocy na mega odjechanej imprezie z Radiem Eska w Clubie Ibiza w Brzegu.
Zdjęć: 54  

Mistrzowstwa dwóch pokoleń »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie opr. MG
25 stycznia po raz 16-sty w ZS nr 2 z O I w Brzegu odbyły się Mistrzostwa Dwóch Pokoleń, które na dobre wpisały się w tradycję szkoły. Do udziału w tegorocznych mistrzostwach zgłosiło się 12 par seniorów wraz ze swoimi wnukami. Przybyli również zaproszeni goście: pani Grażyna Przymuszała, przewodnicząca związków zawodowych ZNP, pani Barbara Mrowiec oraz przewodnicząca związków zawodowych Solidarność, pani Małgorzata Kajdzik.
Zdjęć: 4  

Zabawka erotyczna na Walentynki? »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie opr. LZ
Za kilka dni Walentynki. Sprawdź co Polacy chcieliby dostać z okazji święta zakochanych.

Na Dolnym Śląsku najłatwiej o unijne środki »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
W którym województwie najłatwiej zdobyć środki unijne na rozwój swojego przedsiębiorstwa? M.in. właśnie na Dolnym Śląsku. Tak wynika z raportu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

400 tys. zł na sport! »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie opr. MG
Burmistrz Miasta Brzeg ogłasza otwarte konkursy dla podmiotów działających na terenie Brzegu, prowadzących działalność pożytku publicznego na dofinansowanie realizacji w terminie od15 marca do 30 sierpnia 2011 roku zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz zaprasza do składania ofert.

Poproś policję o sprawdzenie autokaru »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
Rozpoczęły się ferie. W tym czasie wiele autokarów będzie wiozło nasze pociechy na wypoczynek. Drogi Rodzicu, pamiętaj, że możesz sprawdzić, czy taki autokar jest sprawny!

Będzie szybka kolej. Dla wnuków »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf
Pociąg torpeda ma pędzić przez Polskę z prędkością 350 km/godz. Kiedy? W Hiszpanii potrzebowali 15 lat. Dziś we Wrocławiu odbyły się konsultacje na temat przebiegu linii.
Zdjęć: 5  

Błoto na Alei Drzew »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie MG
Mieszkańcy Brzegu narzekają na błoto nagromadzone na niektórych drogach. Żartują, że pozostaje im czekać na przymrozek.
Zdjęć: 3  

Kuba odzyskuje radość życia »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf, fund. Mrunio
Wreszcie dobre informacje na temat Kuby, psa którego chciano spalić żywcem.
Zdjęć: 3  

Dotacje na imprezy »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie opr. MG
Prowadzisz działalność pożytku publicznego i planujesz w tym roku organizację imprez kulturalnych? Możesz ubiegać się o dotację w Urzędzie Miasta.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Teresy Salgueiro, Proletaryatu, The Tsigunz Turbo Balkan Groove czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Fundusze rosną »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie MS/MG
- Polska jest europejskim liderem w wydatkowaniu funduszy. A skoro nasze województwo okazało się najlepsze w kraju, to możemy przyjąć, że jesteśmy najlepszym regionem w Europie – żartował marszałek Józef Sebesta w trakcie spotkania z opolskimi samorządowcami oraz przedstawicielami świata biznesu i nauki, na którym podsumowywano wyniki RPO.
Zdjęć: 3  

Chińczycy chcą inwestować w opolskim »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie MS/MG
Na Opolszczyźnie 9 lutego gościł Sun Yuxi, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej. Spotkał się on z wicemarszałkiem Tomaszem Kostusiem oraz Barbarą Kamińską, członkinią Zarządu Województwa. Rozmowa dotyczyła trzech obszarów współpracy – nauki, kultury, gospodarki.
Zdjęć: 3  

PWr wśród najlepszych uczelni na świecie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie LZ
Politechnika Wrocławska znalazła się w pięćsetce najlepszych uczelni na świecie.

Wyścigi narciarzy amatorów »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Opr. aw
Po premierowej edycji zawodów dla młodzieży Tauron Energy Ski Cup, Czarna Góra po raz drugi stanie się areną narciarskich zmagań.
Zdjęć: 1  

Szok na pogrzebie. Obcy w trumnie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie mb
Rodzina podczas pogrzebu zorientowała się, że o mały włos pochowałaby kogoś obcego. Gdzie podziały się zwłoki zmarłej kobiety? Sprawę bada legnicka policja.

Dzień Hakowicza w Brzegu »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie opr. MG
Idea programu i szczytny cel akcji, a także możliwość uświadomienia ludziom, jak poważnym problemem w dzisiejszych czasach są nowotwory sprawia, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu mocno angażuje się w kolejne etapy walki z rakiem.

Zima wróci w sobotę »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie MG
W piątek w Brzegu będzie jeszcze 7 stopni na plusie, a już w sobotę temperatura spadnie o siedem kresek.
Zdjęć: 1  

Przestępstwo 3 w 1 »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie opr. MG
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu i po spożyciu alkoholu. Dodatkowo okazało się, że auto, którym jechał, jest kradzione.

Cena gazu może pójść w górę »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie LZ
Jeszcze nie tak dawno, bo pod koniec roku, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło cenę gazu o ponad 3 procent. Niestety nie na długo.

200 lamp naftowych »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie opr. MG
29 stycznia Muzeum Piastów Śląskich odwiedziło wielu gości dyrektora Pawła Kozerskiego uczestniczących w otwarciu unikatowej wystawy stałej pt. „Blask lampy naftowej”.
Zdjęć: 4  

Śmierć Boga w Herbaciarni »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie opr. MG
Jutro o 18 w Herbaciarni w Brzegu odbędzie się wykład i otwarta dyskusja "Nietzscheańska koncepcja śmierci Boga"
Zdjęć: 1  

Najbardziej oszczędni zostaną ukarani »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie INTERIA.PL
Rząd chce objęcia wydatków samorządów kontrolą, której do tej pory były pozbawione. Taka zmiana oznacza wylanie dziecka z kąpielą.

Krwiodawstwo, które się nie opłaca? »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Marta Gołębiowska
Od zeszłego tygodnia Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje do krwiodawców o mobilizację sił. Brak jakichkolwiek rezerw krwi grozi wstrzymaniem wykonywania operacji.
Zdjęć: 4  

We Wrocławiu wiosna, gdzie jeszcze?  »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Paf
Na skwerze przy moście Pomorskim pojawiły się krokusy. Są tak dorodne, jakby wiosna była w pełni.
Zdjęć: 3  

Wiosna przyjdzie wcześniej! »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie MG
Przez najbliższe dwa tygodnie temperatury w regionie utrzymają się powyżej zera. Będzie kilka słonecznych dni, ale częściej niestety popada deszcz ze śniegiem.
Zdjęć: 1  

Oddaj Niemcom pluszaka! »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie RW
Pracownicy niemieckiego ogrodu zoologicznego w Goerlitz chcą twojego pluszowego misia. Jak sami przyznają – mają zamiar w ten sposób zrobić... niedźwiedzią przysługę. W istocie zrobią przysługę misiom, a konkretnie pandom czerwonym, które zagrożone są wyginięciem. Co ma wspólnego twój pluszak z ochroną zagrożonych gatunków? Okazuje się, że sporo.
Zdjęć: 3  

Opolska Marka – rywalizacja rozpoczęta »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie opr. MG
Czterdzieści jeden firm przesłało do tegorocznej – już ósmej – edycji konkursu „Opolska Marka” 53 zgłoszenia.
Zdjęć: 3  

Koniec bezpłatnej A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie LZ
Bezpłatna autostrada z Wrocławia do Katowic od lipca będzie tylko wspomnieniem. Za przejazd A4 będzie trzeba zapłacić mniej więcej 20 groszy za kilometr.

Sport ponad granicami »
Tekst opublikowany 2011-02-06, opracowanie MS/MG
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyło się 4 lutego spotkanie podsumowujące współzawodnictwo sportowe szkół w ubiegłym roku.
Zdjęć: 3  

III Brzeski Festiwal Gier Planszowych »
Tekst opublikowany 2011-02-05, opracowanie opr. MG
Za tydzień, 12 i 13 lutego 2011 r. w brzeskim ratuszu - pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego oraz przy współpracy Urzędu Miasta w Brzegu - odbędzie się III Brzeski Festiwal Gier Planszowych.
Zdjęć: 1  

Starosta dziękuje »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. MG
Wybory minęły, a „aksamitna” kontynuacja władzy w powiecie brzeskim pozwoliła uniknąć wielu problemów i kontynuować dotychczasowe długoletnie plany oraz zamierzenia inwestycyjne. Władze powiatu reprezentowane przez starostę Macieja Stefańskiego od ogłoszenia wyników do dziś otrzymują ciepłe listy gratulacyjne od wielu środowisk społecznych i politycznych.

Egipt pójdzie w ślady Turcji »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie Wojciech Sitarz
Profesor Piotr Mickiewicz, politolog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w rozmowie z naszym reporterem Wojciechem Sitarzem analizuje aktualną sytuację w Egipcie. Jego zdaniem dni Hosniego Mubaraka są już policzone, a w Kairze władzę przejmą siły demokratyczne.
Zdjęć: 1  

Tragedia na A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. KK
Dwie ofiary śmiertelne to tragiczny finał potrącenia pracowników Pomocy Drogowej przez tira na autostradzie A4.
Zdjęć: 2  

Młodzi i przedsiębiorczy »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie MS/MG
Na Opolszczyźnie spotkali się partnerzy projektu YES (Strategia przedsiębiorczości dla młodzieży), realizowanego przez Biuro Inicjatyw Wspólnotowych w ramach Programu Interreg IV C.
Zdjęć: 3  

Spec od uwodzenia »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Ela Małoszyc
Sam o sobie mówi, że kiedyś nie należał do grona śmiałych osób. Z czasem jednak doszedł do wniosku, że pora zmienić coś w swoim życiu. Dzisiaj wrocławianin Maciej Moroz, pseudonim „Merlin”, jest nie tylko szczęśliwym chłopakiem swojej dziewczyny, ale także trenerem tych, którzy nie wiedzą, jak skutecznie uwieść płeć piękną. Także we Wrocławiu.
Zdjęć: 6  

10 lat brzeskiego ZOL  »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie opr. MG
2 stycznia br. minęło 10 lat funkcjonowania Zakładu Opieki Leczniczej w Brzegu. Ten mały jubileusz stał się okazją do zorganizowania 26 stycznia w Zamku Piastów Śląskich konferencji "Brzeskie rozważania na temat opieki długoterminowej” połączonej z prezentacją firm farmaceutycznych, produkujących środki do opieki nad pacjentami przewlekle chorymi. Konferencję zorganizowała kierownik ZOL Beata Guzak wraz z pracownikami.
Zdjęć: 1  

Taki mandat zobowiązuje  »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie opr. MG
Rozmowa z Wicestarostą Powiatu Brzeskiego Ryszardem Jończykiem.
Zdjęć: 1  

Steczkowska wspiera Kubę »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Justyna Steczkowska umieściła na swoim blogu wpis dotyczący Kuby. Apeluje w nim o pomoc podpalonemu psu. - Wielki odzew, jakim cieszy jej inicjatywa dowodzi, że wsparcie artystów ma wielką siłę. Pod jej apelem podpisało się bardzo wielu ludzi, którzy chcą wesprzeć akcję – mówi Elżbieta Śmigielski z Fundacji Mrunio.
Zdjęć: 1  

Loty do Egiptu oficjalnie wstrzymane? »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Dolnośląska Izba Turystyczna wydała apel do ministra Sikorskiego o wstrzymanie lotów do Egiptu.

Afrykański kocioł wrze »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Wojciech Sitarz/ RW
Północna Afryka wrze. Po protestach w Tunezji, które doprowadziły do obalenia prezydenta wiatr rewolucji przeniósł się do Egiptu – innego popularnego celu wycieczek Polaków. Wrocławskie biura podróży odwołują wycieczki, z lotniska na Strachowicach do Egiptu nie wylatują samoloty.
Zdjęć: 2  

Rihanna jak lekarstwo »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie RW/ Interia.pl
"Gdzie można kupić bielety?", "Pomóżcie fanom boskiej Ri!" – do naszej redakcji napływa mnóstwo maili od wrocławskich wielbicieli największej gwiazdy muzyki pop – Rihanny. Piosenkarka ma w naszym mieście setki fanów. Choć koncert odbędzie się dopiero za 10 miesięcy - już teraz mamy dla miłośników artystki kilka informacji.
Zdjęć: 1  

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS
Kwota wstrzymanych lub obniżonych świadczeń chorobowych w całym ubiegłym roku przekroczyła 141 mln zł. To efekt prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroli zwolnień lekarskich.

Podatek może na siebie zarobić »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pracujący na własny rachunek zyskują w końcu roku bezpłatny, kilkumiesięczny kredyt od urzędu skarbowego. Dzięki temu podatek może przynajmniej w części na siebie zarobić.

Chcieli zabić psa? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie ech
Spętanego smyczą psa wyciągnięto z Odry. Walczącego z nurtem zwierzaka zauważył 15-letni chłopak, kiedy spacerował wzdłuż brzegu rzeki.
Zdjęć: 1  

Miodowa sesja »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie opr. MG
Zaskakującą uroczystością rozpoczęła się 27 stycznia br. Sesja Rady Powiatu Brzeskiego. Miejsko – Gminne Koło Pszczelarzy w Brzegu zwróciło się do Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego o wbicie gwoździa w drzewiec sztandaru pszczelarzy.
Zdjęć: 1  

Lipiński zastąpi Kaczyńskiego? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie LZ
Adam Lipiński jest „numerem dwa” w Prawie i Sprawiedliwości. Tak o swoim zastępcy, legnickim pośle, mówi sam szef partii Jarosław Kaczyński.

Zima odpuści już jutro »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie MG
Sroga zima nie wróci, przynajmniej na razie. Choć przez ostatnie dziesięć dni było trochę mroźniej, od jutra znów temperatury przekroczą zero stopni.
Zdjęć: 8  

Przytulali się »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Daniel Biernat
Dzisiaj według kalendarza świąt nietypowych, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania. A mroźna pora sprzyja rozdawaniu gorących uścisków, również w Bolesławcu.
Zdjęć: 20  

Walka Adamek - Kliczko nie dla Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie interia.pl
Operator stadionu we Wrocławiu już ogłosił, że walka Tomasza Adamka z Władymirem Kliczko odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Tymczasem szef Narodowego Centrum Sportu, Rafał Kapler wylatuje do Los Angeles, aby negocjować pojedynek Polaka z Ukraińcem na Stadionie Narodowym.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Sobota 19 września 2020
Imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBrzeg.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl