Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Brzeg
Sposoby na aranżację niewielkiej łazienki

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Przy aranżowaniu łazienek możemy spotkać się z dwoma podstawowymi problemami. Pierwszym jest łazienka, która ma bardzo niewielką przestrzeń użytkową. Z takim problemem borykają się, szczególnie osoby, które mieszkają w blokach. W standardowej mieszkaniu rzadko można liczyć na przestronną łazienkę.
Sposoby na aranżację niewielkiej łazienki

Jak zaaranżować małą łazienkę?

W małej łazience można powiedzieć, że liczy się każdy centymetr. Rozplanowanie poszczególnych urządzeń a nawet dodatków wymaga dokładnego przemyślenia. Równie ważne jak estetyka jest również funkcjonalność pomieszczenia, która wcale nie jest łatwa to uzyskania. Jednak nawet mała łazienka może być wygodna oraz może, gdy jest odpowiednio zaaranżowana, bardzo ładnie się prezentować.

Kompromisy

W małych pomieszczeniach a tym bardziej w łazience musimy liczyć się z tym, że nie stworzymy pomieszczenia idealnie spełniającego nasze potrzeby i oczekiwania. Istotne jest, by łazienka spełniała najważniejsze potrzeby użytkowników przy zachowaniu optymalnej funkcjonalności. Z tego powodu warto jest zastanowić się nad postawieniem na urządzenia sanitarne nieco mniejszych rozmiarów, które obecnie znacznie łatwiej jest znaleźć w sklepach z wyposażeniem do łazienek. Wielu producentów zauważa popyt na takie urządzenia i dzięki temu asortyment takich sprzętów rośnie. W łazience mniejszej, niż trzy metry kwadratowe najczęściej nie ma sensu rozważać wanny. Nawet wanna wykonana na wymiar nie zapewnia nam odpowiedniego komfortu a pomieszczenia będzie wyglądało na bardzo małe nawet wizualnie. Lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na kabinę prysznicową z mniejszym brodzikiem, drabinkowych grzejników.

Funkcjonalność

W małych łazienkach musimy przede wszystkim dbać o funkcjonalność. Na pierwszym miejscu jest funkcjonalność a dopiero na drugim budowanie estetyki wnętrza. Do praktycznych rozwiązań w małych łazienkach można zaliczyć zastosowanie szafek z lustrami. Zapewnią one dodatkowe miejsce na kosmetyki. Ciekawym rozwiązaniem jest również postawienie na dodatkowe elementy oświetleniowe oraz lustra, co pozwoli w prosty sposób stworzyć wrażenie wizualne nieco większej przestrzeni. W takiej łazience użytkownik nie będzie się czuł przytłoczony. Warto postawić na punktowe oświetlenie w suficie, doświetlić lustra, a nawet postawić na oświetlenie przy kabinach prysznicowych. Jeśli z łazienki będą korystały osoby niepełnosprawne to bezwględnie należy zadbać o ich komfort. W tym celu stosuje się specjalne baterie umywalkowe, uchwyty oraz lustra uchylne. Z polecanych rozwiązań są akcesoria dla osób niepełnosprawnych dostępne w sklepie Higieniczny. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się bateria umywalkowa dla niepełnosprawnych 9001L HiG, dzięki której korzystający nie jest narażony na poparzenie.

Aranżacja dużej łazienki

W dużej łazience sprawdzi się zarówno nowoczesna stylistyka jak też klasyczna. Z drugiej strony unikać trzeba zarówno nadmiernego zagracenia dużego pomieszczenia, tak też tworzenia wielu pustych miejsc, które nie prezentując się efektownie. W dużej łazience warto postawić na salon kąpielowy, który zapewnia nie tylko luksu i maksymalną wygodę, ale pozwoli również w bardzo efektowny sposób wykorzystać dużą ilość miejsca, którym dysponujemy w łazience. Preferując przytulną atmosferę lepszym pomysłem jest stworzenie klasycznego salonu kąpielowego. Ceniąc sterylność oraz minimalizm form lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie nowoczesnej stylistyki.

Wyspa w salonie kąpielowym

W salonie kąpielowym jak też w dużej łazience doskonale sprawdzi się wyspa na środku łazienki. Wprawdzie nie zawsze możliwe jest stworzenie wyspy, gdyż ograniczeniem mogą być istniejące już w pomieszczeniu piony kanalizacyjne. Z drugiej strony, jeśli istnieje możliwość stworzenie wyspy warto postawić na takie rozwiązanie. Po pierwsze jest to doskonały sposób na stworzenie modnego wnętrza w łazience, zgodnego z najnowszymi trendami w aranżowaniu wnętrz łazienek. Do modnych rozwiązań zaliczyć można również umieszczanie urządzeń łazienkowych z dala od ścian, co można również wykonać bez konieczności tworzenia wyspy na środku łazienki. Wyeksponowana wanna pozwala na podkreślenie znaczenia kąpieli oraz pozwala na stworzenie przestrzeni, który manifestuje się klimatem relaksu. Umieszczenie wanny po środku pomieszczenia to bardzo często stosowane przez architektów rozwiązanie właśnie w dużych łazienkach, co ma również inny cel, czyli wykorzystanie wanny jako centralnego punktu wokół, którego budowana jest cała aranżacja wnętrza.


MRDzisiaj
Wtorek 19 lutego 2019
Imieniny
Bettiny, Konrada, Mirosława
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino
FORUM
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl