Brzeg 30 kwietnia - 3 maja 2010 r.
Plac Drzewny ul. Krakusa
1.05.2010 r. (sobota)
godz. 17.00 - zespół romski „Parni Ciercheń” (Biała Gwiazda) - Brzeg
godz. 17.45 - zespół Lost Hope z Leśnicy
godz. 19.00 - zespół „Emanacja” z Brzegu
godz. 20.00 - Gwiazda wieczoru „JAMAL”
godz. 21.30 - 23.00 - Grupa „Bethel”
2.05.2010 r. (niedziela)
godz. 16.00 - Shadowmore – Brzeg
godz. 17.00 - Climatt - Brzeg
godz. 18.15 - Star Guard Muffin - Brzeg
godz. 19.30 - Grupa „Nurth”
godz. 21.00 - 23.00 - Gwiazda wieczoru - Grupa „COMA”
3.05.2010 r. (poniedziałek)
godz. 17.00 - zespół „Mondeo” z Brzegu
godz. 17.45 - zespół „Breed Room” - Brzeg
godz. 18.45 - grupa Manson Band
godz. 20.00 - zagraniczna formacja „The Firreballs rock&roll”
godz. 21.30 - 23.15 - Gwiazda wieczoru - ANDRZEJ „PIASEK” PIASECZNY
DNI LITERATURY
30 kwietnia – 1 maja 2010 r.
30.04.2010 r. (piątek)
godz. 18.00 - 22.00 - Mała Scena BCK
- DJ Jakub Dymek - projekt muzyczny dla Tybetu
- NeoNoe - Nagpa-la: gitary i tekst: Radosław Wiśniewski, melorecytacja: Kamila Bachta, -
perkusja: Przemysław Strzęsak, bas: Katarzyna Wróbel
- spotkanie autorskie z Dawidem Koteją, prowadzenie: Krystian Ławreniuk
- Arkansas: wiersze Krystian Ławreniuk, muzyka: Radosław Wiśniewski
- Konkurs Jednego Wiersza
1.05.2010 r. (sobota)
godz. 12.00 - 14.30 - Miejska Biblioteka Publiczna - warsztat poetycki połączony z
wernisaŜem i warsztatem plastycznym dla dzieci 6-10 lat i ich rodziców - prowadzenie Agata
Chłopek + Maria Kurtz - Pracownia Literacka
godz. 14.45 - 16.15 - Miejska Biblioteka Publiczna - spotkanie autorskie z Joanną Borzęcką,
prowadzenie: Ryszard Chłopek
godz. 16.30 - 18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna - spotkanie autorskie z Szymonem
Bogaczem, prowadzenie: Wojciech Rusinek
godz. 19.00 – 20.30 - Miejska Biblioteka Publiczna - spotkanie autorskie z Maciejem
Parowskim, prowadzenie: Michał Cetnarowski
Dziedziniec Zamku Piastów Śląskich
1.05.2010 r. (sobota)
godz. 10.00 - 14.00 - Zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich (wstęp wolny)
godz. 14.00 - „Świat Walta Disneya” - program interaktywny - zabawy + stanowisko
malowania twarzy oraz animator robiący kolorowe zwierzaki
godz. 16.00 - Koncert Galowy Festiwalu Piosenki „Brzeskie Talenty” organizowanego przez
Brzeskie Centrum Kultury, Europejską Fundację Wspierania Talentów Dzieci i MłodzieŜy
„Młodzi Artyści” oraz Gminę Miasto Brzeg
godz. 18.00 - sala Pinottiego - koncert „Karol Lipiński Enseble” (wyk. Andrzej Ładomirski
- skrzypce, Urszula Marciniec - Mazur - wiolonczela, Mirosław Gąsieniec – fortepian,
prowadzenie) - z okazji 200 rocznicy urodzin F. Chopina.
- otwarcie wystawy „Malarstwo Charlotte Kollmorgen” (Berlin)
godz. 20.00 - Gwiazda wieczoru - Lora SZAFRAN z zespołem
godz. 21.45 - Koncert „Ambiwalencja” - Mariusz LUBOMSKI
godz. 22.00 - 2.00 - Nocne zwiedzanie wystawy „Zbroje rycerskie i ubiór paradny Piastów
Śląskich XIII - XVII w.” (wstęp wolny)
2.05.2010 r. (niedziela)
godz. 10.00 - 14.00 - Zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich (wstęp wolny)
godz. 15.00 - „Sznurkowe Skrzaty” - program interaktywny - zabawy pt. - Wielkie Koło -
Teatr im. Jacka Łabacza - Będzin
godz. 18.00 - Zespół „Art Music” - Brzeg
godz. 19.45 - koncert zespołu STONEHENGE
godz. 21.30 - Gwiazda wieczoru - L.U.C „39/89 - ZROZUMIEĆ POLSKĘ”
godz. 22.00 - 2.00 - Nocne zwiedzanie wystawy „Zbroje rycerskie i ubiór paradny Piastów
Śląskich XIII - XVII w.” (wstęp wolny)
3.05.2010 r. (poniedziałek)
godz. 10.00 - 14.00 - Zwiedzanie wystawy „Zbroje rycerskie i ubiór paradny Piastów
Śląskich XIII - XVII w.” (wstęp wolny)
godz. 10.00 - Uroczysta Msza Św. – kościół p.w. Św. Mikołaja
godz. 11.30 - przemarsz maŜoretek z Placu Polonii Amerykańskiej do Zamku Piastów
Śląskich
godz. 11.45 - prezentacja grupy maŜoretek z Ozimka na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich
godz. 12.00 - sesja nadzwyczajna połączonych Rad Miejskiej i Powiatowej
godz. 13.00 - „Najpiękniejsze arie i duety z operetek” (Xymena Panek - Pelleriti - sopran,
Mateusz Myrlak - tenor, Anna RoŜek- fortepian)
godz. 14.00 - program historyczny „Osada Rycerska - obozowisko z czasów monarchii
piastowskiej” - DruŜyna Wojów Piastowskich „Jantar” z Poznania
godz. 16.00 - koncert zespołów artystycznych Brzeskiego Centrum Kultury i Klubu
Garnizonowego w Brzegu.
godz. 17.00 - „Pieśni Bułata OkudŜawy i nie tylko....” - Swietłana Ermolenko (Moskwa)
godz. 18.30 - koncert Grzegorza Bukowskiego z zespołem
godz. 20.00 - Gwiazda wieczoru - Grzegorz TURNAU z zespołem
Plac Polonii Amerykańskiej (przed BCK)
Otwarte Mistrzostwa Brzegu w Piłce NoŜnej Ulicznej
1.05.2010 r. (sobota)
godz. 10.30 - 17.30 - Mistrzostwa w kategorii CHILDS (rocznik 2002 - 1997), JUNIORS A
(rocznik 1996 - 1994)
2.05.2010 r. (niedziela)
godz. 10.30 - 17.30 - Mistrzostwa w kategorii FAMILYS (rodzice + dzieci), JUNIORS B
(rocznik 1993 - 1991)
3.05.2010 r. (poniedziałek)
godz. 10.30 - 17.30 - Mistrzostwa w kategorii SENIORS (rocznik 1990 i wszyscy starsi.