Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Kredyt również dla przedsiębiorcy, który zaczyna działalność gospodarczą?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Firma o ugruntowanej pozycji na rynku, które ma stałe przychody, nie będzie miała problemu z otrzymaniem kredytu. Co z przedsiębiorcami dopiero rozpoczynającymi przygodę z przedsiębiorczością? Czy oni mają szansę na kredyt?
Kredyt również dla przedsiębiorcy, który zaczyna działalność gospodarczą?

Dostęp do źródeł finansowania to dla każdego przedsiębiorcy podstawa, niezależnie od tego, czy na rynku działa od tygodnia, czy od kilku lat. Jeszcze nie tak dawno nowi przedsiębiorcy nie mieli większych szans, aby otrzymać kredyt z banku bez zabezpieczeń. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Kredyty dla początkujących przedsiębiorców są w ofercie banków. Czym się kierować przy wyborze takiego?

Niskie oprocentowanie to nie wszystko

Poszukując idealnego kredytu dla swojej firmy, powinieneś kierować się nie tylko wysokością oprocentowania. Choć to jest ważne, to nie jest jednak najważniejsze – równie istotna jest konieczność dostarczenia do banku zaświadczeń. Niektóre banki wymagają np. zaświadczenia o niezaleganiu z opłacaniem składek wydanym przez pracowników ZUS-u. Otrzymanie poszczególnych zaświadczeń jest kosztowne, a co więcej takie dokumenty są ważne jedynie przez kilka tygodni.

Jeżeli zamierzasz się ubiegać o kredyt firmowy, to być może wcale nie masz ochoty odwiedzać oddziałów wybranych banków. Zależy ci na czasie? Sprawdź, czy wybrany bank umożliwia ci złożenie wniosku o kredyt przez internet.

Przykładem kredytu dla początkujących przedsiębiorców jest np. Kredyt na start od Idea Banku SA (https://www.ideabank.pl/kredyt-firmowy-na-start-od-1-dnia-dzialalnosci). To kredyt, o który mogą starać się przedsiębiorcy od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Maksymalna kwota, o przyznanie której można się ubiegać, wynosi 350 000 zł.

Jak zwiększyć swoją szansę na kredyt?

Poza tradycyjnym kredytem, w każdej chwili możesz starać się o kredyt obrotowy. Taki banki przyznają na podstawie wpływów na rachunek bankowy. Z tego względu musisz pamiętać, że to, gdzie założysz rachunek firmowy ma znaczenie. Chcesz wybrać tanie konto w banku przyjaznym przedsiębiorcom? Zajrzyj do tego rankingu: https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych.

W przygotowanym zestawieniu zostały uwzględnione zarówno rachunki dla firm, jak i osobiste. Pamiętaj, że oddzielenie wydatków firmowych od prywatnych pozwoli ci sprawniej zarządzać każdym z tych budżetów.

Jeżeli w przyszłości nie chcesz mieć problemu z uzyskaniem dostępu do kredytu, to powinieneś pamiętać również o historii kredytowej. Ważne, aby była ona pozytywna. Taką będziesz mógł się pochwalić wówczas, gdy będziesz na bieżąco regulował zobowiązania swojej firmy.

Oszczędności? Nie warto ich trzymać na rachunku bankowym!

Standardowy rachunek firmowy to konto, które nie jest oprocentowane. Jeżeli twoja firma zarabia, a na jej koncie z miesiąca na miesiąc pozostaje coraz wyższa kwota tytułem zysku, to czas pomyśleć o jej pomnożeniu. Poza założeniem oprocentowanego rachunku bankowego, powinieneś również rozważyć lokatę bankową. Dlaczego?

Aktualnie lokaty bankowe są lepiej oprocentowane niż rachunki oszczędnościowe. Co więcej, pieniądze na lokacie możesz deponować na okres np. 3 miesięcy. To zalety takiego rozwiązania. Jeżeli uznasz, że lokata jest dobrym rozwiązaniem, to nie zakładaj pierwszej, na którą natrafisz, ale ponownie skorzystaj z aktualnego rankingu, np. tego: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych. Zapoznając się z zestawieniem najlepszych produktów dostępnych aktualnie na rynku, wybierzesz lokatę, na której zarobisz najwięcej.


MRo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Sobota 19 września 2020
Imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości